YILMAZ GÜNEY’İN HİÇ YAYINLANMAMIŞ CEZAEVİ MEKTUPLARI ORTAYA ÇIKTI!.. DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!...
 

Adana Erkek Lisesi’nde birinci sınıfı birlikte okuduğu arkadaşı emekli coğrafya öğretmeni 75 yaşındaki Yavuz Pağda’ya cezaevindeyken yazdığı mektuplarda Yılmaz Güney, o döneme ait çeşitli güncel konulara değiniyor ve yaşama bakışına ilişkin duygularını kendi el yazısı ile yansıtıyor. Müze, 23 Eylül’de Altın Koza Film Festivali kapsamında açılacak.

Yılmaz Güney’in, Adana Erkek Lisesi’nde birinci sınıfı birlikte okuduğu arkadaşı Yavuz Pağda’ya Selimiye Cezaevi’nden yazdığı mektuplar, gelecek hafta açılacak Adana Sinema Müzesi’ne bağışlandı. Yılmaz Güney’in Türk sineması, filmleri, Adana Demirspor ve bazı siyasi gelişmeleri değerlendirdiği 9 ayrı mektubu müzeye bağışlayan Yavuz Pağda, çok özel konuların anlatıldığı mektupları müzeye vermediğini belirterek, "Onun sadece yaşama bakış açısını anlatan, Yılmaz Güney’i cinayet zanlısı olarak göstermek isteyenlerin yanıldığını gösteren mektupları verdim. Türkiye’de Yılmaz Güney’in kıymeti bilinemedi" dedi.

Merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Cemalpaşa Mahallesi’nde eski eşyaların bulunduğu bir apartman dairesinde tek başına yaşayan evli ve 2 çocuk ve bir torun sahibi Yavuz Pağda, eşi ve çocuklarının İstanbul’da yaşadığını söyledi. Yılmaz Güney ile 1952-1953 yılları arasında Adana Erkek Lisesi’nde birinci sınıfı birlikte okuduklarını belirten Yavuz Pağda, "Yılmaz ile okuldan yakınlığımız vardı. O okuldayken daha çok edebiyatla, ben ise sporla ilgileniyordum" diye konuştu.

’HAPİSHANEYE DÜŞÜNCE MEKTUPLAŞTIK’ Yılmaz Güney’in Nebahat Çehre ile birlikte 1968 yılında Seyithan filminin çekimi için memleketi Adana’ya geldiğini anlatan Pağda, bu karşılaşmalarını şöyle anlattı:

"Otelin önünde karşılaştık. Ben o sıra Çukurova Koleji’nde müdür yardımcısıydım. Filmden bahsetti ve görevli olduğum okulun bahçesinde bazı film sahnelerini çekti. Yılmaz Güney çok vefalı ve vicdanlı birisiydi. Ben de bazı senaryolar yazıyordum. Benim yazdıklarımı inceliyor ve görüş belirtiyordu. Siyasi nedenlerle cezaevine düştü ve bana mektuplar göndermeye başladı. Elimde Selimiye Cezaevi’ndeyken yazdığı çok sayıda mektup var. Bende kalsa kaybolup gidecek diye bazılarını Adana Sinema Müzesi’ne bağışladım. Çok özel ve kişisel konuların anlatıldığı mektupları vermedim. "

Haftaya müzede görülebilecek mektuplardan 1973’de yazdığı bir mektupta, Yılmaz Güney’in kendini sorguladığı görülüyor. O satırları aynen şöyle:

"Her şeyi yeniden düşünüyorum... Sevgilerimi, nefretlerimi, arkadaşlarımı, dostlarımı, düşmanlarımı, filmlerimi, iyileri, kötüleri, tarihi, coğrafyayı ve sanat anlayışımı... Her şeyi yeniden düşünüyorum, yeniden kuruyorum değerler dünyamı.. Batıyı, doğuyu, cumhuriyeti yeniden düşünüyorum... Yeniden bakıyorum aynadaki yüzüme... Bir hesaplaşma içindeyim kendimle ve hesaplaşma gereği her gün yeniden sarsılıyorum. Sarsılmadan, yıkılmadan değişmenin imkanı yok çünkü. Yıkıp yeniden yapıyorum kendimi... (....) Aman ne iyi oldu hapislik... Kendimi buldum. "

Yılmaz Güney, bir başka mektubunda da o dönemin Türk sinemasını değerlendirirken şu görüşe yer veriyor:

"Biz bu fakir halkın cebindeki bir liracığı kapmak için yılda 300 film yaparız. Onu aldatmak, gözünü boyamak için akla gelmedik hikayeler uydururuz."

YIKIP YENİDEN YAPIYORUM KENDİMİ 25 Haziran 1973

Her şeyi yeniden düşünüyorum... Sevgilerimi, nefretlerimi, arkadaşlarımı, dostlarımı, düşmanlarımı, filmlerimi, iyileri, kötüleri, tarihi, coğrafyayı ve sanat anlayışımı... Her şeyi yeniden düşünüyorum, yeniden kuruyorum değerler dünyamı.. Batıyı, doğuyu, cumhuriyeti yeniden düşünüyorum... Yeniden bakıyorum aynadaki yüzüme... Bir hesaplaşma içindeyim kendimle ve hesaplaşma gereği her gün yeniden sarsılıyorum. Sarsılmadan, yıkılmadan değişmenin imkanı yok çünkü. Yıkıp yeniden yapıyorum kendimi...

Halkımızla, kendimizle yabancılaşmamız, yüzlerce, binlerce, onbinlerce yıl gerilere dayanıyor, milyonlarca yıl.. Hatta biz üzerimizde yüzyılların pasını, pisliğini, alışkanlıklarını, eğilimlerini taşıyoruz... Bir yerlerde aklımız bazı sırları çözmekle yetersiz kalıyor... Kendime soruyorum; ’kimim’, ’neyim’ diyorum.. Yüzeyden bakınca cevap kolay... Yılmaz Güney; aktör, yazar vs. İnince derinine bocalıyorum. Bir karmaşa... Yılların birikimi, sakatlıkları, zaafları, acıları, kompleksleri... Neler yapmışım şimdiye kadar?.. Yüzlerce insanı birden yaşamışım. Adamlar bıçaklamış Yılmaz Güney.. Kabadayılık yapmış uzun yıllar.. Roman yazmış... Ödül almış... Sanatçı... Irgatlık yapmış, zavallı köylü... Asker, sürgün, hovarda, cesur, korkak, memur, işsiz... Açlık günleri, tokluk günleri vs. Bütün bunların kişiliğimin oluşmasında nasıl etkileri olmuş... Hangi evrelerden geçmişim. Şimdiki düşüncelerime nereden vardım? Düşünüyorum, beynimi zorluyorum. Düşünüyorum...

Şu günlerimin, değişimin romanını yazacağım bir gün.. Gerçeği kavrayışımın romanı olacak bu... Benimle birlikte insanlar da kavrayacak gerçeği.. Değişimlerin, yabancılaşmaların, komplekslerin, yalanların filmini yapacağım. Hapishaneye girmem ne kadar iyi oldu... Yokuş aşağı, yokluğa doğru akan bir suymuşum ben... Aman ne iyi oldu hapislik... Kendimi buldum.

6 aydır cigara içmiyorum. İrademi terbiye etmeye, bilincime hakim olmaya çalışıyorum. Kumruları yaşatıyorum kafamda şimdi.. Yoksul kumruları... Onlar benim için hüzündür şimdi... Yok olanın filmini çekeriz seninle.. Adana’yı, değişimi ve kumruları anlatırız... Otur, kumruların gidişini, yok oluşunu hikaye et. Senaryonusu yaz. Bu duyguyu anlatabilirsen müthiş bir film olur. Çekimi benim için büyük zevk... Öperim.

HAPİSHANEDEKİ İŞİM 15 Mart 1973

Uzun, yorucu, düşündürücü günler geçti. Okudukça yeni bir eksik, yeni bir bilinmeyenle karşılaşıyor insan. Dünya, insan, toplum çok bilinmeyenli denklemler gibi... Okumak, düşünmek ve çözmek.. İşte hapishanedeki işim...

Sana ’yabancılaşma’ ve ’sanatın kökenini’ sormuştum bir mektubumda. Aldın mı bilmiyorum... Çalışmalarını merak ediyorum. Bulursan ’sanatın gerekliliği’ kitabını mutlaka oku. Sana faydalı olacaktır. 7. Sanatı okumadım henüz. Gördükten sonra fikrimi yazarım. Bir takım arkadaşlarımızın bizi eleştirmesini,

hatta kötüleşmesini normal karşılamak gerekir. Son durumdan sonra bize öldü gözüyle bakanlar var. ’Yılmaz Güney efsanesi artık bitti’ diyorlarmış... Oysa daha yeni başladığının farkında değiller. Bacım ve babam üzülmüş olmalılar.. Onlara söyle; zaman akıyor, aylar geçiyor.... İyi olduğumu anlat. Bir gün babamla yine halay çekeceğiz, yine beraber olacağız...

Mart, nisan Adana’nın coşkun, güzellik günleridir. O coşkunluğu içimde olanca etkisiyle duyuyorum. Her gün binlerce çiçek açıyor içimde, renk renk, türlü türlü.. Selam, öperim.

ON AYDIR KAFAMI PATLATAN SORU 21 Aralık 1972

Maddi ve manevi her şeyin kaynağı halktır. Sarayları yapan ve yıkan o... Toprağa eken, biçen, mezarları kazan, gül fidanını budayan, tarihleri yaratan o. Hep o... Sanatın yaratıcısı da odur... Halktır...

Değerlendirmeleri bu açıdan yaparsak, doğrular, iyiler, kendiliğinden ortaya çıkar. ’Yaralı Kurt’, ’Irmak’, ’Cemo’ böyle bir süzgeçten geçirilmelidir. Filmleri bilmediğim için bir şey söyleyemeyeceğim. Yalnız; bir sanatçı ülkesinin sosyo-ekonomik ve siyasal yapısının dışında düşünülemez. Çünkü, halk ve etkilerin dışında değildir. Çünkü, halk gerçeğin kendisidir. Gerçeği yaşayan ve yansıtandır. Sanatçı, ona ne kadar yakınsa, özdeşse, başarıya ve gerçeğe o kadar yakındır. Oysa biz bu fakir halkın cebindeki bir liracığı kapmak için yılda üçyüz film yaparız. Onu aldatmak, gözünü boyamak için akla gelmedik hikayeler uydururuz... Ağlarız, güleriz, uçarız... Krallarımız, kraliçelerimiz, orospularımız ve pezevenklerimizle, abraka-dabrayı bile şaşırtacak hokkabazlıklarla garibin cebindeki liracıkları çalarız.. Ve o bir liracıklar sinemaya, işletmeciye, reklamcıya, filmciye paylarını bıraktıktan sonra biz sanatçılara da yüz binlercesini bırakır. Gazete sayfalarını süsleriz her gün... Apartmanlarımız, otomobillerimiz, katlarımız... Nasıl yatarız, nasıl kalkarız, kaç numara ayakkabı giyeriz, hangi çiçeği severiz. Sevgililerimiz, jigololarımız, şapkalarımız, bacaklarımız, kalçalarımız ve de aptallıklarımız... Bütün bunları yaşatan bir liradır ve onun kaynağı halk.. Zavallı halk.

Bütün filmleri işte bu açıdan değerlendir. Bir liraya ne kadar yalan satıyoruz... Kuruş başına ne düşüyor? Kuruş başına bir yılda kaç zavallı barlara, payvonlara ve daha aşağılara düşüyor. Kaç delikanlı hapislere?... Kaç yuva yıkılır?.. Çünkü onlara gerçekleşmesi imkansız özlemler götürürüz, yalan söyleriz... Bundan nasıl kurtulunur? Nasıl iyi film yapılır? Halkımıza nasıl faydalı oluruz? İşte on aydır kafamı patlatan, uğraştığım soru... Nasıl? Yeni yılın hepinize uğur getirmesini dilerim. Selamlar.

MEMLEKET ÖZLEMİ 5 Ekim 1972

Kışın ilk belirtileri başladı. Üşüyoruz artık. Bir zamanlar mahpushane edebiyatının malı saydığımız yün çoraplara, uzun donlara vs. ihtiyacımız olacağa benzer.

Adana şu günlerde ne güzeldir, ne yoğundur kim bilir. Pamuk tarlaları, kamyonlar, traktörler, fabrika önleri, köylüler ve senin yazlık sinema bahçeleri.... Orada da serinlik tatlı bir ürperti olmaya başlamıştır geceleri. Şimdi Adana’yı özlüyorum... Toprağa, denizi, tuzu, faytonları (kero safari)... Hatırlıyorum da o saat kulesinin sabaha karşı vuruşları nasıl da hüzünlü bir yankı yaratırdı içinde.. Sonra kumrular... Ne zaman bir kumru gelse aklıma, lise çağlarımın çocuksu, özlem dolu pırıltılarını düşünürüm. Ne çok isterdim Adana’ya geldiğim zaman yalnız dolaşmayı. Okulumu görmek, sokaklarında tek başıma, bilinmeden gezinmek, kabak çekirdeği, kaynamış mısır yemek, otobüse binmek, kanalda yüzmek vs. Bütün bunlar benim için kaçırılmış bir trendir Yavuzcuğum. Mektuplarını zevkle izliyorum. Sık sık yazmadığım için gücenme. Selam, öperim.

FİLM YAPAMAYINCA EN KOLAY İŞ UKALALIK 25 Ocak 1973

İnsana, hayata bakarken amacımız onu temellendiren, biçimlendiren ’gerçeği’ kavramaktır. Burada karşımıza çıkan en önemli sorun budur. ’Gerçek’ nedir? Nedir bizi konuşturan, düşündüren, kavga ettiren, iyi olmaya zorlayan, neşelendiren? Nedir bizi hesaplı yapan, korkutan, endişelendiren? Hangi güçtür trenleri saatinde hareket ettirmeyen, suları akıtmayan?.. Binlerce şey sayabiliriz.... Nedir bunların sebebi, hareket ettiricisi, durdurucusu?

İşte son aylarda kafamı kurcalayan soru... Gerçek.... Sosyal gerçek... Maddenin, insanın ve doğanın gerçeği... Sanatımın hareket ettiricisi, yönlendiricisi de bu olacak işte... Türk toplumunun sosyal gerçeği...

Şu sırada Türkiye’de, hatta dünyada kimsenin iyi film yapacağına inanmıyorum... Çok büyük bir iddia belki... Ama mektupla bunu anlatmam imkansız... Bir gün, dünyanın en güzel fimlerini biz yapacağız.... Öyle bir gün gelecek ki; Türkiye sanatın, kültürün en yoğunlaştığı, örnek bir ülke olacak... Göreceğiz bunu...

’Gökçe Çiçek’ Akad ustanın değişmez sinema anlayışının ürünüdür... Her insan, her bölge, her konu kendine ait bağların bir sonucudur. Akad usta, bunu göremiyor. İnsan yapısını belirleyen esasları kavramıyor... Onun için biçimsel olmaktan kurtulamıyor. Epey ukalalık yapıyorum, değil mi? Eh, film yapamayınca, en kolay iş ukalalık oluyor...

Şimdi düşün... Sor soruştur... Araştır... Oku.. ’Gerçek nedir?’ Sosyal gerçek nedir? Bana yazmak zorunda değilsin... ’Yabancılaşma’ nedir? İnsanın insana, insanın doğaya yabancılaşmasından ne anlıyoruz?

’Sanatın kökeni’ yani menşei.... Nereye uzanır?

Bir de beni, çocukluğumu, okul günlerimizi, mümkün olduğu kadar detaylı düşün. Beni tanıyan insanlara sor; eski arkadaşlarımıza... Onların aklında kalanları, senin aklında kalanlarla kıyasla bakalım... Hocalarımızla konuş... Beni okul günlerinde nasıl hatırlıyorlar?.. Bu arada kendini de düşün... Gözlerinden öperim, sevgiler...

İnanır mısın; yeniden öğrenci olmak, yine lisede, birinci sınıfta, en arka sıralarda oturmak özlemi nasıl yakıyor içimi?.. Yine sevgiler
 
DİĞER HABERLER
IVANA SERT'E SERT ŞİDDET
HANGİ ÜNLÜ EVLİLİK UZMANI OLUYOR?
YILMAZ GÜNEY’İN HİÇ YAYINLANMAMIŞ CEZAEVİ MEKTUPLARI ORTAYA ÇIKTI!.. DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!...
“Öyle Bir Geçer Zaman ki” dizisinin genç oyuncuları Aras Bulut İynemli ve Yıldız Çağrı Atiksoy, Kav Butik’te yemek yerken görüntülendi.
MİNİK SERÇEDEN KARDEŞ TÜRKÜLERE DESTEK
PELİN KARAHAN "FİLM VE DİZİ TEKLİFLERİ VAR AMA BEN İSTEMİYORUM"
HANDE YENER'DEN "TEŞEKKÜRLER"
YILIN DÜETİ ÇOK KONUŞULACAK
CİNSEL İÇERİKLİ PROGRAM BAŞLIYOR
FATMAGÜLÜN SUÇU NEYDİ ?
2 SAATİ 4 BİN TL...
OYA BAŞAR VE ŞAFAK SEZAR NEDEN BİR ARAYA GELDİ?
BEKLENEN BERAAT GELDİ
ESKİ EŞİNE SAHİP ÇIKTI
FLAŞ FLAŞ FLAŞ BOŞANIYORLAR
FLAŞ FLAŞ FLAŞ MİLYONER OLMAK İSTERKEN AŞIK OLDU
FLAŞ FLAŞ FLAŞ TARKAN ADLİYEDE
FLAŞ!.. DAVUT GÜLOĞLU’NDAN AYRILAN ECE ERKEN, KADİR GECESİNDE GÜLOĞLU YÜZÜNDEN ARALARININ AÇILDIĞI OYUNCU YELİZ ŞAR’I ARAYIP NELER SÖYLEDİ?
DİKKAT!.. HANGİ ÜNLÜ OYUNCU BEBEĞİ İÇİN BİSİKLETİNİN ÖNÜNDE PUSET YAPTIRDI!..
FLAŞ!.. OYA GERMEN, KIZI VE DAMADI HAKKINDA HANGİ AÇIKLAMALARI YAPTI?..
FLAŞ!.. "ÜNLÜ OYUNCUNUN ŞOK UYUŞTURUCU İTİRAFI!.."
MASA YASAĞINA İLGİNÇ "YÖNTEM!.." ÜNLÜ SANATÇI SELÇUK YÖNTEM, BEYOĞLU BELEDİYESİ’NİN KAFELERİN KALDIRIMLARA KOYDUĞU MASALARI KALDIRMASINA KENDİNCE İŞTE BÖYLE ÇÖZÜM BULDU!..
FLAŞ!.. TOLGA KAREL, İKİ HAFTA ÖNCE EVLENDİĞİ GÜNAY MUSAYEVA İLE NİKAH MASASINA OTURMADAN ÖNCE ESKİ SEVGİLİSİNİ ÖYKÜ ÇELİK’İ ARADIĞI ÖĞRENİLDİ!
FLAŞ!.. SUNUCU DEFNE JOY FOSTER’IN SIR ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN “SU TESTİSİ SU YOLUNDA KIRILIR” YAZISIYLA BÜYÜK TEPKİ ÇEKEN HINCAL ULUÇ TAZMİNATA MAHKUM EDİLDİ!..
DİKKAT!... “TNT”DE EKRANA GELECEK OLAN GÖKHAN ÖZEN’İN İLK KEZ YAPIMCILIK YAPACAĞI İDDİALI “YILDIZ MASALI” DİZİSİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI!..
FLAŞ!.. FLAŞ!.. FLAŞ!.. VIDEO HABER!.. CANLI HAYAT’TAN BİR BOMBA DAHA!..
FLAŞ!... “HÜLYA AVŞAR KAYBEDERKEN KAZANDI!..”
OYUNCU CEREN HİNDİSTAN’LA YILDIRIM HIZIYLA NİŞANLANAN İŞADAMI YILMAZ BEKTAŞ’TAN PAHALI NİŞAN HEDİYESİ!..
FLAŞ!.. ATA DEMİRER ZEHİRLENDİ!..
ÇAPKIN METE!..
KAYA ÇİLİNGİROĞLU’NDAN HABER VAR!.. ÇİLİNGİROĞLU “VAKTİNDE YETİŞEBİLSEYDİM, CANLI YAYINA BAĞLANIP DURUMU AÇIKLAYACAKTIM.
SON DAKİKA!... HÜLYA AVŞAR’IN MENAJERİ UĞUR SANDAL AZ ÖNCE UÇANKUŞ’U ARADI!...
“THIS IS VALLAHİ BİLLAHİ ME”…
ÜNLÜ KOMEDYEN CEM YILMAZ, ARALARINDA AŞK DEDİKODULARININ ÇIKTIĞI YAPRAK ÖZDEMİROĞLU’NLA İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ!..
ÜNLÜ AKTRİS REESE WITHERSPOON’A ARABA ÇARPTI!..
DİKKAT!... TV’DE DÜNÜN GENEL SONUÇLARI BELLİ OLDU!...
“MUHTEŞEM YÜZYIL”IN HÜRREM SULTAN'I MERYEM UZERLİ, İSPANYA TATİLİ DÖNÜŞÜ SOLUĞU SETTE ALDI!..
FLAŞ!.. ÜÇ YILDIR YÖNETMEN LEVENT SEMERCİ’YLE BİRLİKTE OLAN ANCAK GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE OYUNCU FIRAT ÇELİK’LE GÖRÜNTÜLENEN BEREN SAAT, AŞK HAYATIYLA İLGİLİ KONUŞTU!
ADI SEDA SAYAN’LA AŞK DEDİKODULARINA KARIŞAN YAZAR TUNA KİREMİTÇİ, KÖŞESİNDE SEVGİLİSİNİ ANLATTI!..
FLAŞ!.. OYUNCU SONGÜL ÖDEN BOŞANMAK ÜZERE OLDUĞU EŞİNİ İKİNCİ KEZ MAHKUM ETTİRDİ
FLAŞ!.. YAPRAK DÖKÜMÜ’NÜN SANSAR OĞUZ’U TOLGA KAREL
DEMET AKALIN, BİR SÜREDİR ARASININ AÇIK OLDUĞU ERSAY ÜNER’LE YENİDEN ÇALIŞMA KARARI ALDI!..
ÜNLÜ ŞARKICI RAFET EL ROMAN’IN ÜÇÜNCÜ ÇOCUĞU EDVAN BARAY İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ!..
EYVAH YAKALANDIK!..
FLAŞ!.. HÜLYA AVŞAR KORSAN OLDU!..
FLAŞ!.. OĞULCAN TANRIYAR YAZIYOR
FLAŞ!.. MUSTAFA SANDAL VE GÜLBEN ERGEN’İN “ŞIKIR ŞIKIR” KAVGASI!..
FLAŞ!.. IŞIN KARACA, UZUN YILLARDIR GÖRÜŞMEDİĞİ BABASI ALİ BÜYÜKKARACA’NIN EVLİLİK PROGRAMINA KATILMASINA TEPKİ GÖSTERDİ!..
"MUHTEŞEM YÜZYIL'DA" 500 BİN DOLARLIK MOHAÇ SEFERİ!..
ÇAĞLA KUBAT VİETNAM YOLCUSU!...
“BEN KİMSEYE GÖZDAĞI VERMEDİM!..” EMEL MÜFTÜOĞLU VE YILDIZ TİLBE ARASINDAKİ ATIŞMADA SON NOKTA!...
“HALKTAN HİÇ KOPMADIM” DİYEN ACUN ILICALI, YAŞAMINI SEVENLERİYLE PAYLAŞTI!...
“EN AZ ÜÇ ÇOCUK İSTİYORUM!”
TWITTER'DA, NASREDDİN HOCA ATIŞMASINDA SULAR ISINIYOR!...
DİKKAT!.. TV’DE DÜNÜN GENEL SONUÇLARI BELLİ OLDU!... İŞTE KANALLARIN PRIME-TIME SIRALAMASI!..
"POPSTAR BAYHAN KALDIRIMA ÇIKTI!.."
"OKAN DÜŞTÜ HANDE FENALIK GEÇİRDİ!.."
ÜNLÜ AKTÖR JUDE LAW'IN PARTNERİ, TÜLİN ŞAHİN OLACAK!..
"SERDAR’IN KIZLARI KÖYLÜ GÜZELİ!.."
"SAHİP OLDUĞUM HER ŞEY ONUNDUR!.."
İZZET ÇAPA'DAN OLAY YARATACAK BİR RÖPORTAJ DAHA!...
IVANA’NIN ORTAĞI HATEM YAVUZ'A FİLM TEKLİFİ GELDİ!
DEMET AKALIN'IN EVİNİ SOYAN HIRSIZLARIN İLGİNÇ YÖNTEMİ!...
HANGİ DİZİNİN YILDIZLARI SLOVAKYA'YI SALLADI!.
BAYRAMDA HANGİ ÜNLÜ NEREDE Mİ SAHNE ALACAK?...
"VE DÜĞÜNE İKİ GÜN KALDI!.."
“ZAVALLISINIZ ZAVALLI, HATTA REZİLSİNİZ!!!”
DEFNE’NİN EŞİ İLKER YASİN SOLMAZ, OĞLU İÇİN EVLENMEYİ DÜŞÜNÜYOR!..
TOLGAHAN SAYIŞMAN: ”DEDİKODULARDAN BIKTIM USANDIM!..
SERDAR ORTAÇ, HAKKINDA ÇIKAN HABERLERE NEDEN İSYAN ETTİ!... AYRINTILAR İÇİN TIKLAYIN...
İDİL FIRAT, YENİ GİZEMLİ ARKADAŞIYLA İSTANBUL GECELERİNDE ORTAYA ÇIKTI!...
FLAŞ!.. SOSYETİK DALLAS’TA YENİ GELİŞME!..
“HAYVAN SEVERLERİ” AYAĞA KALDIRACAK HABER!...
BOŞANIYORLAR MI?
YA AŞK, YA FUTBOL!...
DİKKAT!.. “İHANETİN ACISINI” ALBÜMÜNE KOYDU!..
BARIŞIYORLAR MI?
Cher'in kızı sakal bıraktı
İMPARATOR İBRAHİM TATLISES’İ GÜLDÜREN “KURŞUN”LU MESAJ!...
GİZEM ÖZDİLLİ’YE “RESMİ NİKAH” ŞOKU!...
HAMİLELİK YAKIŞMIŞ!...
“STÜDYOSUNU SATIŞA ÇIKARDI!..”
“SIRADA SİNEMA VAR!..”
SON DAKİKA!... “GEÇMİŞ OLSUN”U SADETTİN SARAN’A GÖNDERMEDİ Mİ?
İLHAN ŞEŞEN, KIZINI EVLENDİRDİ!..
DİKKAT!... HÜLYA AVŞAR’DAN “GEÇMİŞ OLSUN”!...
Reytingler
USTA OYUNCU MUSTAFA ALABORA'DAN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA!..
Işın Karaca ve bebeği!
ELMASI GÖZ KAMAŞTIRDI!!
" TEOMAN YALANLADI"
Bayan sunucu aranıyor !!
"HÜRREM" AÇIKLAMASI...
CEM YILMAZ'A YANIT!
LADY'NİN SEKS HAYATI!
ESKİ SEVGİLİSİYLE KARIŞILAŞINCA!!!
BEREN SAAT’TEN “TEV”E DESTEK!...
“KEYFİ YERİNDEN DİYE YAZIN”!..
EVLİLİK İÇİN GÜN SAYIYOR!...
“TÜREV YILIN EN İYİLERİ” ÖDÜL TÖRENİ!...
SİNAN AKÇIL HAYRANLARI RADYO BASTI!..
PARKTA KEYİF SÜRDÜ!..
MURAT EVGİN’DEN AYSEL GÜREL’İN ŞİİRİNE BESTE!..
DEMET AKALIN İLE ILICAK ÇİFTİNİN POLEMİĞİ TEKRAR ALEVLENDİ!..
YENİ PROJESİNİ AÇIKLADI!!
BEBEK'TE GÖRÜNTÜLENDİLER!!
ROMANTİK DAKİKALAR!!
PARGALI'NIN SEVGİLİSİ!!
“FORZA FENERBAHÇE!..”
"BÜYÜK ÖDÜL!.."
“KOKUSU” ÇIKTI!...
"SEKSİ SİGARAYA BENZETİYORUM"!!
CANSEL ELÇİN'İN AŞK'I!!
KÜÇÜK SEVGİLİ!!
5.9 ŞİDDETİNDEKİ “DEPREM” İSTANBUL’DA KORKU YARATTI!...
TACİZCİ BENGÜ!...
GÜNÜN SÜRPRİZ AŞKI!...
İDO'DAN JEST!
SONUÇLAR BELLİ OLDU!
“YUHALANDI!...”
EVLENDİLER!!!
FLAŞ!.. CAN TANRIYAR YAZIYOR...
BONKÖR DEMET!!!
YANLIŞ ANLAŞILMASIN!!
FLAŞ!.. SON DAKİKA!..
SON DAKİKA!. KRAL TV ÖDÜLLERİ TWITTER’DA OLAY YARATTI.
IŞIN KARACA’NIN KARNI İYİCE BELİRGİNLEŞTİ!...
İFFET "DENİZ"!!
OKTAY KAYNARCA'YA SORUŞTURMA!!
EMRAH'IN YENİ KLİBİ!
FLAŞ FLAŞ!!!
6.5 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ!..
İBO’YA 20 YIL SONRA YENİDEN AŞIK OLDUM!...
“ÜNLÜ MANKEN FUHUŞ’U KABUL ETTİ!..”
PASCAL NOUMA, NİHAT DOĞAN'I DÖVDÜ MÜ?
FUHUŞ OPERASYONUNDA YAKALANDI...
"FATMAGÜL GECE GEZMESİNDE"!!
"KİM,NEREDE?"
“SİLOPİ'DE POLİSE SALDIRI!..”
"EVLİLİK YOK"
“EVLENİYORLAR MI?”
DEMET AKALIN VE ALİŞAN BARIŞTI!
SÜPER NİNE OLDU!...
BORIS BECKER’İN RAKİBİ OLDU!...
“KEDİ KADIN” OLDU!...
SİNAN AKÇIL ORTALIĞI YIKTI!!!
MERVE BOLUĞUR'DAN 'MUSTAFA SİRMEN BULUŞMASI'NA GÖRSEL YANIT!
“İFFET KRİZİ”!...
SAÇLARINA “AKLAR” DÜŞTÜ!...
"AŞK BULUŞMASI"
ŞOK ŞOK !!! ELENDİK!!!
“Aşk & Gurur” ÇOK YAKINDA...
İKİNCİ ÇOCUK MU GELİYOR!!!
CANNES'LE AYDINLANACAK!
YERİNİ BIRAKMAYA NİYETİ YOK!!
ÜÇÜNCÜ KEZ NİKAH MASASINA OTURACAK!.. .
Yeniden Ankara’da!
GÜNDEŞ'E DOĞUM ÖNCESİ JEST!
“ADANA'DA POLİSE SALDIRI!..”
“LIVE IT UP”
“52 YAŞINDA 3'ÜNCÜ NİKAH!..”
YENİ SURVIVOR ADAYI KİM!
“İŞTE AŞKIN İLK FOTOĞRAFI!..”
YILDIZ KEŞFİ!
“KARDEŞ DAYANIŞMASI!...”
“İSTANBUL MEYDAN MUHAREBESİ!...”
AŞK BİTTİ!
SOLUĞU REİNA'DA ALDI!
“HÜRREM PANİKTE!...”
AYŞE ÖZYILMAZEL'DEN ŞOK FRİKİK!
YUSUF ŞİMŞEK SEVGİLİSİNİ DÖVDÜ!
ZEYNEP TUNUSLU, BARDA NEDEN SOYUNMAK İSTEDİ?
OZAN ULUSOY
Radyoların altın çocuğu HAKAN....
Özlenen Ezgilerin Sesi.....
ŞAHİN ÖZER
Gürkan Uygur-Şahin Özer
BİLAL GÖREGEN
ERDOĞAN'IN AÇILIM TOPLANTISI
Gülsüm Tatar
Şahin Özer Balkan ateşini yaktı
SESİM GÜZEL" DİYEN ONA KOŞUYOR
HERKES BU İLAHİ`Yİ KONUŞUYOR... ŞAHİN ÖZER MÜZİK`DEN YİNE BİR İLK...
BABAKUŞ ÖZEL HABER...GENÇ ŞARKICI CÜNEYT TEK`İN KONSER MARATONU DEVAM EDİYOR...
FESHANE`Yİ ÇOŞTURDU. FESHANE`DE MUHTEŞEM BİR SAHNE GÖSTERİSİ SUNAN UMUTZEN, YOĞUN İLGİYLE KARŞILANDI...
 
 
 
 
     
Her Haklı Saklıdır | Şahin Özer Production © 2009   ANASAYFA | EDİSYON | RESİMLER | TV PROGRAMLARI | HABERLER | ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ | MÜZİK MARKET | İLETİŞİM